פיתוח חדשני של נגררים למשא – מבעיה לפתרון

מאת: עזרא לביא וענב גלילי

גרורים למשאות של כלי רכב, מיוצרים עד היום בטכניקות מיושנות וארכאיות החל ממסגריות של אדם אחד וכלה במפעלי הגרורים הגדולים בארץ. שיטת העבודה הקיימת היום הנה של מסגרות פשוטה. עבודה עם פרופילים, פחים מכופפים, ריתוך של כל החלקים יחד והרכבתם בתוך ימים מספר לכדי נגרר. בעייתיות רבה קיימת עם שיטות הייצור של היום שכן, לא תמיד יש תיעוד מסודר לנגררים הללו, לא תמיד ניתן לחזור ולייצר אותו הנגרר פעם נוספת ולקבל אותו הנגרר בדיוק. לפיכך, נוצרים מצבים אבסורדיים שבהם אין נגרר אחד זהה בצורתו או באיכותו לנגרר אחר, ומה שחמור מכך הוא שאיכותו של הנגרר תלויה במידה רבה בעובד שייצר אותו. היינו, עובד מיומן = נגרר טוב. עובד פחות טוב = נגרר פחות טוב.

העבודה אינה שיטתית, היא איטית ואורכת ימים מספר. שיטת הריתוך אינה יעילה וגורמת רבות לנקודות חולשה של החומר כך שבעצם הנגרר אינו סוחב את המשקל שעליו מצהיר היצרן. אין הגנה מפני חלודה שכן נקודות הריתוך הנן החוליה החלשה של הנגרר כולו והן רגישות לקורוזיה והתעייפות חומרים. המכלולים האוטומוטיביים נקנים ממספר ספקים קטן מאד ומצומצם בארץ אשר מייבאים את המכלולים ממדינות שונות בעולם. המכלולים נעים בין איכויות גבוהות ובסטנדרטים אירופיים או לחילופין חלשים ללא תקינה אם הם מגיעים ממדינות אחרות באסיה.

התוצאה הסופית אינה עומדת בקנה אחד עם תקינות עולמיות. משרד התחבורה מנפיק את הרישיונות והאישורים לגרורים אינו מעביר תהליכי בקרה, איכות ותקינה לכל נגרר מיוצר ובעיקר למפעלים הגדולים המקבלים אישור כללי קבוע המאפשר להם גם לייצר את לוחיות הרישוי אצלם במפעל, לאחר שעברו את הבדיקה אצלם. לעיתים, רק בדיעבד, רק לאחר שנגרר כושל, מעורב בתאונה או פשוט אינו עומד בעומסים שהוא אמור לעמוד בהם, ניתן להגיע אל היצרן שלו. ואז, פעמים רבות פוטרים המפעלים את הכשלים ב"שימוש מופרז או לא נכון" של בעל הנגרר שרכש אותו מהם.

כיום, הצליחה חברת לביא הנדסה, בעזרת שימוש בטכנולוגיה של ייצור סדרתי, תוך שילוב של רובוטיקה ומכניקה הנדסית גבוהה, לייצר מוצרים סדרתיים בעלי איכות ותקינה בסטנדרטים מערביים, העומדים בקנה אחד עם השורה הראשונה בארה"ב ואירופה. כיום ניתן לייצר גרור תוך שעות בודדות של עבודה. הנגרר מורכב ללא שימוש בתהליכי ריתוך בזמן ההרכבה, וזמן ההרכבה אף הוא נמדד בשעות בודדות. העגלות, בנויות מהמכלולים האוטומוטיביים הקיימים היום בשוק הישראלי ואולם השלדה, (השסי) הנה תעשייתית לחלוטין, בייצור המוני סדרתי. ייצור שכזה הופך את הגרור לזול יותר, אמין יותר, בעל איכויות שעומדות בסטנדרטים מורכבים ומחמירים ובעיקר בתהליך מהיר יותר המאפשר ייצור זהה של נגררים מבלי להיות תלוי באיכותו של העובד המייצר אותם.